EKMÜ

Meie organisatsioon on rühm ettevõtlikke mesinikke, kellest enamus on kutselised mesinikud. Meie eesmärgiks on aktiivselt osaleda mesinduspoliitika kujundamises ning esindada Eesti mesinikke olulistes organisatsioonides nagu EPBA (European Professional Beekeepers Association) ja NBBC (Nordic-Baltic Bee Council). Samuti anname endast parima, et olla Eesti mesinduse hääl Brüsselis.

Koostöös seitsme Eesti mesinike ühendusega oleme loonud Mesinduskogu, mis juhib mesinduse arengut ja seisab mesinike huvide eest igasuguste probleemide tekkimisel.

Oleme aktiivselt kaasanud end Mesindusprogrammi juhtimisse ning osalenud innukalt EFFECT ja PoshBee projektides, otsides parimaid viise mesinduse edendamiseks.

Ühingu sees loodi CleanUpTheHoneymarketi grupp, kes võitleb pühendunult euroopa mesinduse jätkusuutlikkuse eest.

Pakume oma liikmetele professionaalseid koolitusi mesinduses, juhtimises ja enesearengus, eesmärgiga aidata organisatsioonil ja liikmetel koos areneda. Oleme samuti uhked kuulumise üle EPKK‘sse (Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda) ja teeme tihedat koostööd teadlastega, et leida parimaid praktikaid Eestist ja mujalt maailmast, mis aitaksid mesindust arendada kohalikke olusid arvestades.

Lisaks toetame mesilasemade aretust ning korraldame igal aastal mesindusalaseid reise, et meie liikmed saaksid uusi kogemusi ja teadmisi. Meie eesmärk on olla tugev organisatsioon, mis oma liikmete tegevuse kaudu edendab mesindust Eestis ja tagab selle jätkusuutlikkuse tulevastele põlvkondadele.